Wycieczka do zakładu SOLBET

3 grudnia br szkolnego  klasy 3A i 3B Technikum Nr 1 uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej. Zwiedzając zakłady SOLBET w Kolbuszowej  i w Głogowie Młp., produkujące betonowe wyroby budowlane, uczniowie poszerzali wiedzę z zakresu materiałoznawstwa budowlanego i prefabrykacji. Mieli możliwość obserwowania zautomatyzowanych linii  produkcyjnych do wyrobów z betonu komórkowego oraz prefabrykatów żelbetowych dla budownictwa szkieletowego i drogowego np. przepustów dla zwierząt. Naocznie zetknęli się z pracą ludzi zatrudnionych w zakładzie, stwierdzając, że nie jest łatwa i wymaga dobrego zdrowia.  Ciekawostką  produkcyjną , na która zwrócili uwagę były tzw. pakiety SMART składające się z drobnych elementów ściennych, przeznaczone dla indywidualnych odbiorców do zabudowy wanien, brodzików czy budowy ścianek działowych. Interesująca była także zakładowa zbrojarnia gdzie wiązarką mechaniczną do łączenia prętów uczniowie próbowali swoich umiejętności. Pomimo niesprzyjającej pogody jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki i z niecierpliwością czekamy na możliwość kolejnego wyjazdu – zgodnie posumowali uczniowie.

„Akademia Młodego Instalatora Kospel”

Na mocy porozumienia o współpracy partnerskiej realizowany jest program „Akademia Młodego Instalatora Kospel”. W ramach współpracy cyklicznie prowadzone są szkolenia dla uczniów Technikum Nr 1 w zawodzie technik urządzeń sanitarnych i technik inżynierii sanitarnej, które poszerzają ich wiedzę zawodową. W dniu 31.01.2019 r. odbyło się kolejne spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klas 2C i 3C pod opieką nauczyciela B. Słowik. Uczestnicy szkolenia otrzymali zaświadczenia.

Wycieczka na plac budowy

24.05.2019r klasa 1A Technikum Budowlanego👌😄 wyruszyła na wycieczkę dydaktyczną na plac budowy.

Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy zdobytej na lekcjach teoretycznych przedmiotów zawodowych z zakresu budownictwa.

👷‍♀️👷‍♂️Budowa ta prowadzona jest przez firmę patronacką klasy 1A BESTA. 🏗🏢Na zajęciach mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca na prawdziwej budowie ze szczególnym uwzględnieniem przepisów bhp oraz jej zaplecze.

Z górnej kondygnacji podziwialiśmy panoramę Rzeszowa.😁😎👍

Opiekunowie:
mgr inż. arch E. Korcz-Kulka
mgr inż. M. Słuja

Szkolenie „Zasady przedmiarowania”

Szkolenie „Zasady przedmiarowania” przeprowadzone przez pracownika firmy Instal Bud

UJĘCIE WODY DLA RZESZOWA – Klasa 1C Technikum

Wycieczka dydaktyczna  – 24.04.2018r.

UJĘCIE WODY DLA RZESZOWA NA RZECE WISŁOK I ZAKŁAD UZDATNIANIA WODY W ZWIĘCZYCY

Klasa 1C Technikum – B. Słowik