Projekty z poprzednich lat

Projekty rozpoczęte w zeszłym roku szkolnym 2019/2020:

„Młodzi dziennikarze badają folklor europejski” to projekt realizowany w ramach programu „Power Mobilność Uczniów”.
W tamtym roku szkolnym grupa uczniów odbyła wyjazd do Barcelos w Portugalii, gdzie miała możliwość uczestniczenia w aktywnościach związanych z tematem projektu. W tym roku szkolnym przewidziany jest taki wyjazd do Ferentino do Włoch.

„Young Entrepreneurs Discovering Cultural Heritage” to drugi projekt, którego koordynatorem jest nasza szkoła. Jako pierwsi ze szkół parneterskich z Włoch, Grecji, Turcji i Finlandii, gościliśmy w Rzeszowie przedstawicieli tych 4 krajów. Kolejne spotkania zostały zawieszone ze względu na COVID19. Projekt został przedłużony.

Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym udziałem w inicjatywach i planowanych mobilnościach zachęcamy do śledzenia ołoszeń na stronie i szkolnym instaramie oraz kontaktu z koordynatorami Anną Morawiec-Suslo i Aleksandrą Mirowską.

Erasmus – ZS Nr1 – 2020/21

Zespól Szkół Nr 1 w Rzeszowie w roku szkolnym 2020/2021 będzie realizował następujące projekty Erasmus

2020-1-PL01-KA229-081602-INTEGRACJA IMIGRANTÓW W SPOŁECZEŃSTWIE POPRZEZ INNOWACYJNE PODEJŚCIA W EDUKACJI (INTEGRATING IMMIGRANTS INTO SOCIETY THROUGH INNOVATIVE APPROACHES IN EDUCATION). Szkolenia dla nauczycieli w 5 krajach europejskich we współpracy ze szkołami w Turcji, Włoszech, Macedonii, Rumunii.

2020-1-EE01-KA229-077910 -Umiejętności na całe życie (Skills for Life) Wymiany uczniowskie we współpracy ze szkołami o profilu technicznym z Austrii, Turcji, Estonii, Macedonii.

2020-1-TR01-KA229-093716 Pokój w klasie – Pokój w szkole (Sınıfta Barış Okulda Barış) Współpraca uczniów i nauczycieli online, połączona z wyjazdami. Wspólpraca z Turcją, Bułgarią, Rumunią.

2020-1-TR01-KA229-093789 Konsultacje koleżeńskie (KANKAMA DANIŞAYIM) Współpraca uczniów i nauczycieli online, połączona z wyjazdami. Wspólpraca z Turcją, Bułgarią, Włochami i Portugalią.

2020-1-PL01-KA102-079588 Młodzi budowlańcy wobec nowych możliwości zatrudnienia. Wyjazd na miesięczne praktyki w Szwecji dla uczniów Technikum.

2020-1-PL01-KA101-079791 Kreatywni wychowawcy przyszłych mistrzów szkolenia. Wyjazdy szkoleniowe do Finlandii, na Maltę i Cypr.

UL. TOWARNICKIEGO 4, 35-010 RZESZÓW

e-mail: sekretariat@zs1.resman.pl