KEZiT

VII SALON EDUKACJI

3 stycznia br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyły się targi edukacyjne, które zorganizowało Stowarzyszenie Edukacji Zawodowej i Technicznej KLASTER.

Technikum Nr 1 prezentowało 2 zawody: technik budownictwa i technik inzynierii sanitarnej.

Grupa  uczniow wraz z nauczycielami przygotowała boks wystawienniczy, pokaz mody branżowej na wesolo, mini lekcję i wystąpienie w debacie promującej budownictwo.

Odbiorcami naszych działań byli gimnazjaliści  i uczniowie kończący w tym roku szkoly podstawowe z  Rzeszowa i okolic.

Staraliśmy się,  by zainteresować ich naszymi profilami poprzez humor, zabawę, wizerunek i informacje przekazywane bezpośrednio lub na ulotkach promocyjnych. Czy nas zapamietali? Czy wybiorą budownictwo?  Okaże się niebawem.

Przypomnijmy sobe z tej imprezy komentarz jaki towarzyszył naszej szkole w pokazie mody branżowej na wesolo. „Technikum Nr1 prezentuje ponadczasowa modę budowlaną. Każdego budowlańca poznasz po jego kasku i

narzędziach. Budowlaniec i instalator stawiają na pion, poziom i jakość. Razem tworzą nierozłączny team.”

Zdjęcia z VII Salonu Edukacji Zawodowej i Technicznej

VI SALON EDUKACJI

BRAWO!!!
Jesteśmy nową szkołą, która została przyjęta do Stowarzyszenia Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej.

Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej w Rzeszowie, jest organizacją non-profit, zrzeszającą szkoły, władze, instytucje rynku pracy, uczelnie wyższe, pracodawców, na rzecz rozwoju i promocji edukacji zawodowej i technicznej.

Fotorelacja ze spotkania, mającego na celu przygotowanie do Targów KEZiT 2017.

V SALON EDUKACJI

23 lutego 2017 roku po raz pierwszy  Technikum Budowlane nr 1 uczestniczyło w V Salonie Edukacji Zawodowej  i Technicznej – wydarzeniu promującym szkołę i zawód budowlańca wśród gimnazjalistów  Podkarpacia.

W przyjaznej  atmosferze prezentowaliśmy ofertę edukacyjną. Gimnazjalistów przyciągali do naszego stoiska uczniowie i nauczyciele opowiadając  o codzienności w szkole, możliwościach zdobycia zawodu, atrakcyjnych praktykach zagranicznych w Niemczech i  Hiszpanii.

Poza lekcją pokazową, dużym zainteresowaniem odwiedzających, cieszyły się prezentacje odzieży i sprzętu branżowego oraz konkursy i zabawy.

Wielu z nich rzucając piłkę do betoniarki rywalizowało o cenne gadżety związane z zawodem budowlańca.

Atrakcją stoiska był niewątpliwie manekin – model prezentujący kompletny pod względem BHP ubiór roboczy pracownika budowy. Mimo iż stał nieruchomo, wpisał się w dynamiczny „pokaz mody”, czyli prezentację strojów branżowych szkól uczestniczących w Salonie.

Odbywająca się równolegle do Salonu IV Konferencja nt. „Kształcenie innowacyjnych kadr zawodowych dla gospodarki Podkarpacia”,  była również okazją do zaprezentowania się naszego Technikum Budowlanego wśród innych rzeszowskich szkół zawodowych.

Działania promocyjne Technikum Nr 1 wsparło kilka rzeszowskich firm budowlanych takich jak:

Instalbud, Hartbex, Besta, Budimex i Inżynieria.