Zaznacz stronę

 

Etap okręgowy Olimpiady „Buduj z pasją” Edycja 2021

W dniu 22 kwietnia 2021 roku w ZSTiO w Sandomierzu odbył się etap okręgowy Olimpiady „Buduj z pasją”. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2B/Cg: Dobromiła Lis i Bartłomiej Zając. W zmaganiach w okręgu sandimierskim wzięło udział 8 drużyn. Tematyka tegorocznej Olimpiady związana była w głównej mierze z technologią i wykonywaniem robót wykończeniowych w budownictwie.

  

Nasza drużyna godnie reprezentowała Szkołę i zajęła 4. miejsce w okręgu. Należy podkreślić wysoki poziom tegorocznych zmagań oraz niewielkie różnice w punktacji pomiędzy drużynami z pierwszej czwórki.

Dobromile i Bartłomiejowi serdecznie gratulujemy, doceniamy ich wkład pracy i starania w osiągnięciu jak najlepszego wyniku.

 

 

X Edycja „Buduj z pasją” – etap szkolny

W dniu 01.12.2020 roku odbył się etap szkolny Olimpiady „Buduj z pasją. W tym roku, ze względu na panującą pandemię wirusa SARS-CoV-2, eliminacje przeprowadzono z zachowaniem reżimu sanitarnego w szkolnej auli. W konkursie brało udział 10 uczestników, którzy cieszyli się, że mogą ponownie przyjść do szkoły. Uczniowie znów mogli zasiąść w szkolnych ławkach, a mury szkoły chociaż na chwilę wypełniły się głosami uczniów.  Na uczestników czekał test, na rozwiązanie którego mieli 60 minut. Dwoje uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów, będzie reprezentowało naszą szkołę na etapie regionalnym konkursu w Tarnobrzegu lub Sandomierzu. Już niebawem dowiemy się, kto będzie miał szansę zmierzyć się w marcu z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi.

 

 Opiekun uczniów: mgr
inż. Aleksandra Drabicka

 

IX edycja turnieju „BUDUJ Z PASJĄ” etap regionalny.

W dniu 30 stycznia br. odbyła się IX edycja turnieju „Buduj z pasją” w ZSP nr 3 w Tarnobrzegu. Był to etap regionalny, z którego najlepsze 2 drużyny awansują do finału centralnego w Gliwicach. Naszą szkołę reprezentowali Damian Pilawski i Maciej Wielgos z klasy 3B/C. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza; testowa, rozwiązywana indywidualnie i druga; problemowa rozwiązywana  zespołowo. Zagadnienia dotyczyły kwalifikacji BD. 04. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych. Która szkoła z 7 startujących w tych zawodach dostanie się do finału okaże się niebawem. Wyniki ogłoszone zostaną 7 lutego. Ż

Opiekun uczniów – Elżbieta Kuźniar

 

VIII EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ – FINAŁ CENTRALNY

30 maja 2019r. w staszowskim Centrum Kształcenia Praktycznego i Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, rozpoczęła się dwudniowa olimpiada pt. „Buduj z pasją”, której organizatorem była Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”, we współpracy z Centrum Kształcenia Paraktycznego w Staszowie i Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. W tym wydarzeniu, o randze ogólnopolskiej, udział wzięło 14 szkół i centrów kształcenia: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni, Centrum Kształcenia Praktycznego w Staszowie – gospodarze olimpiady, a także:

Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu,

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Zespół Szkół Budowanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie,

Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka F. Bielińskiego w Górze Klawarii,

Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach,

Zespół Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie,

Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku, 

Zespół Szkół Budowalno-Energetycznych im. E. Malinowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, 

Państwowa Szkoła Budownictwa i Geodezji im. Henryka Łopacińskiego w Lublinie, 

Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu,

Zespół Szkół Budowlanych w Krakowie oraz

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. 

W pierwszym dniu olimpiady odbyły się prezentacje uczestniczących w niej firm z branży budowlanej: Wienerbergar, Weber Saint-Gobain, Blue Dolphin Tapes, Rigips Saint-Gobain, Kubala, Sopro oraz Makita. Wśród zaproszonych gości byli, m.in. pelnomocnik wojewody świętokrzyskiego Wiktor Kowalski, starosta staszowski Józef Żółciak, wicestarosta Leszek Guzal, dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie Izydor Grabowski oraz staszowscy przedsiębiorcy. Równolegle do przeprowadzanych prezentacji odbyła się także część praktyczna olimpiady, w trakcie której uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami wykorzystania wiedzy, zdobytej w trakcie nauki. Część praktyczną olimpiady przeprowadzono w auli Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Pierwszy dzień olimpiady zakończono wycieczką do Zakładu Ceramiki Budowlanej Wienerberger w Oleśnicy. 

W piątek 31 maja 2019, w auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie i Centrum Kształcenia Praktycznego w Staszowie,  odbyło się uroczyste podsumowanie dwudniowej Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją”.

Rozpoczęto od przeprowadzenia części teoretycznej. Po napisaniu testu, uczniowie pojechali do Kurozwęk, gdzie zwiedzali Zespół Pałacowy rodziny Popielów, wraz ze znajdującą się na jego terenie hodowlą bizonów amerykańskich. Jedną z atrakcji wyjazdu był koncert fortepianowy w wykonaniu Kamila Kondka, który zaprezentował utwory muzyki klasycznej oraz popularnej.
Tuż po powrocie, około godziny 13:00, rozpoczęto uroczystą galę podczas której nagrodzono najlepsze zespoły, rywalizujące ze sobą podczas olimpiady.
Spośród 14 szkół oraz Centrów Kształcenia Praktycznego biorących udział w budowlanej rywalizacji, na podium znalazły się następujące drużyny:

I miejsce Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu,

II miejsce Zespół Szkół Zawodowych im. Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii,

III miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu,

IV miejsce Zespól Szkół w Staszowie i Centrum Kształcenia Praktycznego w Staszowie,

V miejsce Zespól Szkół Nr 1 w Rzeszowie

Partnerami, a zarazem sponsorami olimpiady byli: Wienerbergar, Weber Saint-Gobain, Rigips Saint-Gobain, Blue Dolphin Tapes, Kubala, Sopro, Makita, Blachy Pruszyński, Firma Eko Dom oraz starosta piaseczyński Ksawery Gut. Natomiast sponsorami lokalnymi z terenu powiatu staszowskiego oraz Tarnobrzega byli: SkowBud, Multi-Max, Wrześniak Glassworks, BTBB Sp. z o.o. Huta Szkła, Supermarket Helena, Mrówka Staszów, Zespół Pałacowy w Kurozwękach, Biuro Rachunkowe – Anna i Krzysztof Jabczuga, Kemer Studio – fotografia profesjonalna, Studio wizażu – Sylwia Makeup, Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach oraz Mrówka Tarnobrzeg. Patronat honorowy nad olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, starosta staszowski Józef Żółciak oraz burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć. Oprawę muzyczną VIII edycji Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją” zapewniał zespół uczniowski „Staszicówka Band”, pod batutą Andrzeja Stawińskiego.

Opiekun olimpiady : mgr inż. Maria Słuja

 

VIII EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ – EDYCJA REGIONALNA

 Nasi uczniowie Adam i Rafał budowali z pasją w Sandomierzu.

Zapraszam do oglądnięcia materiału.
Opiekun:
mgr inż. Maria Słuja

 

Znamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu

„Buduj z pasją” – etap okręgowy, jaki w czwartek przeprowadzono w sandomierskiej „budowlance”. 

14 marca 2019 roku dla województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego, trwał etap regionalny olimpiady „Buduj z pasją”. 

W konkursie wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn: z Krakowa, Olkusza, Limanowej, Buska Zdroju, Rzeszowa, Jarosławia, Brzeska, Stalowej Woli, Staszowa, Tarnobrzega i Sandomierza.

Praktyczne zadanie konkursowe dotyczyło wykonania fragmentu filaru.

Po podliczeniu punktacji z części testowej i praktycznej wybrano zwycięzców:

1. Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie: Mateusz Słonina, Mariusz Brandys

2. Zespół Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie: Rafał Drzał, Adam Matejek

3. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej: Paulina Zając, Wojciech Skowronek

Najlepsze drużyny będą zmagały się w dniach 30 – 31 maja w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Buduj z pasją”, która odbędzie się w Staszowie.

 

VII EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ – EDYCJA REGIONALNA

 

 

 

 

Wielkie emocje podczas olimpiady „Buduj z pasją” w Sandomierzu. Rywalizowało 11 zespołów!!!

 

 

 

Trzecie miejsce wywalczyli ADAM MATEJEK i RAFAŁ DRZAŁ uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie.

 

 

 

W całym kraju do VII Regionalnej Olimpiady pod hasłem. „Buduj z pasją” przystąpiło w piątek 57 szkół. Gospodarzem zmagań był także Sandomierz, gdzie sprawdziło się 11 dwuosobowych zespołów. To uczniowie reprezentujący szkoły o profilu budowlanym z terenu województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Swoich przedstawicieli miał między innymi Kraków, Kielce, Busko Zdrój, Stalowa Wola, Staszów i Rzeszów.

 

 

 

Pierwsza część olimpiady to sprawdzenie wiedzy teoretycznej. Młodzież w ciągu godziny musiała odpowiedzieć na 40 pytań. Potem była część praktyczna, na którą przeznaczono aż 180 minut. W tym roku była to kwalifikacja B.6 malarsko – tapeciarska.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.

Trzecie miejsce wywalczyła młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie.

Najlepsze drużyny będą zmagały się w dniach 9 – 11 kwietnia w VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Buduj z pasją”, która odbędzie się w Zabrzu.

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach!

Opiekun: mgr inż. Maria Słuja

 

VI EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ

Pod takim hasłem 09.12.2016 roku odbyły się eliminacje regionalne Olimpiady Budowlanej w sandomierskim Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Była to już 6. edycja konkursu uczniów szkół zawodowych o specjalności budowlanej. Do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów ze szkół zawodowych 3 województw – dwa zespoły z Limanowej i po jednym z Krakowa, Rzeszowa, Mielca, Buska-Zdroju, Tarnobrzega, Stalowej Woli i Sandomierza, by walczyć o awans do etapu ogólnokrajowego, cenne nagrody, zaś najlepsi mogli wywalczyć zwolnienie z egzaminu zawodowego z konkretnej specjalności

  

 

V EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ

Młodzi budowlańcy z całej Polski w Tarnobrzegu 12 i 13 maja 2016 r. walczyli o laur zwycięstwa Olimpiady „Buduj z Pasją”.
W olimpiadzie uczestniczyło 16 zespołów, zwycięzców eliminacji regionalnych, którzy w czwartek 12 maja kładąc płytki na schodach wykazali się umiejętnościami praktycznymi, a 13 maja rano napisali teoretyczny test.
Nasi uczniowie Michał Biały i Jakub Pilecki nie kryli radości ze zwycięstwa, ten sukces to ciężka praca.
To dużo pracy poza lekcjami. Nie są to rzeczy łatwe. Ani część praktyczna ani teoretyczna. Ale sukces cieszy.
Podczas pobytu w Tarnobrzegu uczestnicy i opiekunowie mieli zapewnione zwiedzanie najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych miejsc miasta.
Opiekun: mgr inż. Maria Słuja

 

 

 

 

IV EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ

19 maja 2015 r uczniowie naszej szkoły Michał Biały i Jakub Pilecki zajęli trzecie miejsce w kraju, pokonali 12 zespołów z całej Polski w Finale Olimpiady „Buduj z Pasją”. Wydarzenie organizowane było przez Krajową Federację Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „BUDOWLANI” oraz Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej. Patronat honorowy nad Olimpiadą objął Minister Edukacji Narodowej. Uczestnicy mieli do wykonania zadanie pisemne oraz praktyczne. Po zmaganiach teoretycznych, uczniowie przystąpili do prac budowlanych. Tym razem do wykonania była okładzina ścienna z płyty gipsowo-kartonowej.
Opiekun Olimpiady „Buduj z Pasją” mgr inż. Maria Słuja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. więcej informacji

1. Serwis zbiera w sposób automatyczny tylko informacje zawarte w plikach cookies.
2. Pliki (cookies) są plikami tekstowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu. Przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Przede wszystkim zawierają nazwę strony internetowej swojego pochodzenia, swój unikalny numer, czas przechowywania na urządzeniu końcowym.
3. Operator serwisu (tu nazwa i ewentualnie adres) jest podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym swojego użytkownika pliki cookies oraz mającym do nich dostęp.
4. Operator serwisu wykorzystuje pliki (cookies) w celu:
-dopasowania zawartości strony internetowej do indywidualnych preferencji użytkownika, przede wszystkim pliki te rozpoznają jego urządzenie, aby zgodnie z jego preferencjami wyświetlić stronę;
-przygotowywania statystyk pomagających poznaniu preferencji i zachowań użytkowników, analiza tych statystyk jest anonimowa i umożliwia dostosowanie zawartości i wyglądu serwisu do panujących trendów, statystyki stosuje się też do oceny popularności strony;
-możliwości logowania do serwisu;
-utrzymania logowania użytkownika na każdej kolejnej stronie serwisu.
5. Serwis stosuje dwa zasadnicze rodzaje plików (cookies) - sesyjne i stałe. Pliki sesyjne są tymczasowe, przechowuje się je do momentu opuszczenia strony serwisu (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika do czasu ich usunięcia przez użytkownika lub przez czas wynikający z ich ustawień.
6. Użytkownik może w każdej chwili dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików (cookies) lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje można sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Należy pamiętać, że większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików (cookies)w urządzeniu końcowym.
7. Operator Serwisu informuje, że zmiany ustawień w przeglądarce internetowej użytkownika mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji strony internetowej serwisu.
8. Pliki (cookies) z których korzysta serwis (zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika) mogą być udostępnione jego partnerom oraz współpracującym z nim reklamodawcą.
9. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.
10. Bardziej szczegółowe informacje na temat plików (cookies) dostępne są na stronie ciasteczka.org.pl

zamknij