Zaznacz stronę

LIGA POLONISTYCZNA 2020/21

LIGA POLONISTYCZNA 2020/21 to konkurs szkolny o charakterze polonistycznym, złożony z 4 etapów, do których uczniowie przygotowują się samodzielnie w oparciu o publikowany na stronie www Szkoły materiał ćwiczeniowy. Poszczególne etapy konkursu polegają na rozwiązaniu 40-minutowych testów odpowiednio z zakresu ortografii, interpunkcji, frazeologii i fleksji polskiej. Uczeń bierze udział we wszystkich etapach konkursu, niezależnie od ich wyników.

Szczegóły w załączniku.

Rekrutacja uzupełniająca PRz

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia na Politechnice Rzeszowskiej, która potrwa do 30 września 2020 r. To doskonała szansa dla tych, którzy nie wybrali jeszcze swojego kierunku studiów. Jeśli chcesz poznać szczegóły – zajrzyj na stronęhttps://rekrutacja.prz.edu.pl/

Olimpiada Olimpus

Drodzy Uczniowie,
serdecznie zapraszamy na olimpiadę przedmiotową Olimpus w sesji jesiennej z języka angielskiego, która zostanie przeprowadzona 4 listopada 2020 r.

Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i będzie testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostaną 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogą być poprawne. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie.

Uczestnictwo szkoły należy zgłosić już początkiem października, dlatego prosimy chętnych o zgłaszanie się w dniach 21.09-30.09.2020 r. do organizatorów:
Celina Janik-Ozga sala 113
Magdalena Barker sala 30
Uczestnik deklarujący udział w konkursie wpłaca wpisowe w wysokości 10,00 zł.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału.

Testy archiwalne z poszczególnych klas znajdziecie w Archiwum testów.
https://www.olimpus.edu.pl/sesja-jesienna/jezyk-angielski/archiwum/liceum-klasa-1
https://www.olimpus.edu.pl/sesja-jesienna/jezyk-angielski/archiwum/liceum-klasa-2
https://www.olimpus.edu.pl/sesja-jesienna/jezyk-angielski/archiwum/liceum-klasa-3
Organizatorzy:
Celina Janik-Ozga i Magdalena Barker