Termin realizacji projektu: 1 czerwca 2021- 30 czerwca 2023

Celem głównym projektu jest poprawa warunków i wzrost jakości kształcenia zawodowego w Rzeszowskich Szkołach Zawodowych i Placówkach Kształcenia Zawodowego poprzez rozwój oferty edukacyjnej dostosowanej do potrzeb regionalnego rynku pracy. Przedsięwzięcie obejmuje 9 Szkół Zawodowych na terenie Rzeszowa.

Udział w projekcie umożliwi zaimplementowanie nowych technologii w systemie edukacji, co nie tylko podnosi jakość kształcenia, ale też wdroży doskonalenie umiejętności praktycznych i podniesienie kwalifikacji zawodowych zarówno uczniów jak i nauczycieli prowadzących przedmioty zawodowe.

Projekt zakłada:
1. Organizację kursów prowadzenia nauczania w formie zdalnej dla nauczycieli wraz z zakupem doposażenia.
2. Organizację kursów i szkoleń doskonalenia dla nauczycieli.
3. Organizację kursów zawodowych dla uczniów.
4. Organizację staży u pracodawców lub przedsiębiorców dla uczniów.
5. Doposażenie pracowni/warsztatów szkolnych.

Numer i nazwa Osi priorytetowej: IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie

Numer i nazwa Działania: 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego

Całkowita wartość projektu: 4 982 662,30 zł,
Kwota dofinansowania: 4 484 396,07 zł, w tym:
środki europejskie: 4 235 262,95 zł
dotacja celowa z budżetu państwa: 249 133,12 zł