W dniu 26maja 2021 roku na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska
i Architektury Politechniki Rzeszowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanychw okręgu rzeszowskim. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Prof. dr hab. inż. Lech Lichołai- Dziekan WBIŚiA PRz, dr hab. inż. Marzena Kłos, prof. PRz.- Prodziekan WBIŚiA PRz, przedstawiciele: Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Rzeszowa, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa  oraz firm budowlanych. Obecni byli nauczyciele akademiccy – członkowie Zespołu Sprawdzającego Jury Zawodów oraz członkowie Komitetu Okręgowego OWiUB. Uczniowie, laureaci i finaliści olimpiady przybyli na uroczystość z nauczycielami  opiekunami i dyrektorami szkół. Najlepszym uczestnikom zawodów okręgowych wręczono dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów: Podkarpacką Izbę Inżynierów Budownictwa, Politechnikę Rzeszowską i firmy budowlane: Besta Sp.zo.o, Promost Consulting, Solbet Kolbuszowa S.A. Inżynieria Rzeszów S.A., HARTBEX Sp.z o.o. Nagrodzeniu uczniowie z naszej szkoły to: Miłosz Grądziel – laureat XXXIV OWiUB i Damian Pilawski- finalista XXXIV OWiUB. Najlepsze szkoły uhonorowano pucharami i dyplomami. Puchar  dla Zespół Szkół im. Ambrożego Towarnickiego za zajęcie II miejsca w zawodach okręgowych XXXIV OWiUB odebrał Dyrektor Szkoły Tadeusz Bajda i nauczyciel opiekun laureata Pani Elżbieta Kuźniar.

Spotkanie miało uroczysty charakter, były podziękowania  dla sponsorów i nauczycieli opiekunów. Oprócz gratulacji i nagród była też okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń pomiędzy przedstawicielami Politechniki Rzeszowskiej, stowarzyszeń budowlanych, pracodawcami, nauczycielami i dyrektorami szkół budowlanych.

Opracowała:
Przew. Komitetu Okręgowego OWiUB