Szanowni Państwo, z przyjemnością pragniemy poinformować o organizowanym przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie I Konkursie o Złote Indeksy AEH.

Nasza uczelnia tego roku obchodzi 20-lecie istnienia. W związku z panującą sytuacją epidemiczną zrezygnowaliśmy z wielu wydarzeń, które mieliśmy w planach (zjazd absolwentów, koncert charytatywny, bal 20-lecia, etc.). Uznaliśmy, iż w obecnej sytuacji o wiele istotniejsze jest okazanie wsparcia młodym ludziom. Część z nich znalazła się w trudnej sytuacji materialnej i nie może podjąć studiów.

Wychodząc naprzeciw młodym osobom, które są ambitne i chciałyby kontynuować edukację na szczeblu szkolnictwa wyższego, zdecydowaliśmy się zorganizować konkurs, w którym do wygrania jest 20 indeksów na naszą uczelnię. Z otrzymaniem indeksu wiążę się także roczne stypendium o wartości czesnego, a także atrakcyjne rabaty na kolejne lata studiów.

Konkurs skierowany jest do tegorocznych maturzystów z całej Polski. Zadanie konkursowe, jakie stawiamy, to napisanie pracy na niezwykle aktualny temat: „Pandemia – szanse i wyzwania”. Interpretację tematu pracy pozostawiamy do swobodnych przemyśleń uczniów. Liczymy, że temat konkursu skłoni młodzież polskich szkół ponadpodstawowych do przeanalizowania aktualnej sytuacji nie tylko pod kątem zagrożeń, przykrych konsekwencji, ale również, a może przede wszystkim, skłoni do dostrzeżenia szans i możliwości, jakie stworzyła pandemia.

Prace konkursowe o objętości nie mniejszej niż 3000 słów i nie większej niż 8000 słów uczestnicy powinni przesłać wraz ze wszystkimi załącznikami na adres uczelni w terminie do 30 maja 2021 roku. Laureaci Konkursu zostaną wyłonieni do 30 czerwca 2021 roku i poinformowani o otrzymaniu nagrody e-mailowo oraz telefonicznie. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz indeksów odbędzie się podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 – zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Jest to dla nas szczególnie ważne z uwagi na fakt, iż naszym celem jest wsparcie zdolnej młodzieży z całej Polski, odkrywanie młodych talentów i rozwijanie polskiej edukacji.

Materiały do pobrania