Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w ogólnopolskim konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” które w najbliższym czasie organizuje Politechnika Krakowska. Do rywalizacji w konkursie na temat Tadeusza Kościuszki serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych. Nasza inicjatywa służy popularyzacji wiedzy o wybitnym Patronie Politechniki Krakowskiej – polskim i amerykańskim bohaterze narodowym, a także inżynierze. Na laureatów rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody finansowane i rzeczowe, a dla trojga najlepszych uczniów dodatkowe punkty w rekrutacji na studia I stopnia na PK. Konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszy – test wiedzy on-line – zaplanowano na 9 kwietnia br. Aby wziąć w nim udział, należy dokonać do 22 marca elektronicznej rejestracji pod adresem: www.kosciuszko.pk.edu.pl. Na stronie konkursu znajdują się wszystkie niezbędne informacje, regulamin, harmonogram i wykaz literatury. Wielki finał odbędzie się 23 kwietnia 2021 r. na terenie Politechniki Krakowskiej lub (w zależności od sytuacji epidemiologicznej i restrykcji związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2) w formie zdalnej.