W dniu 6 marca 2021r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego
w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowe XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Organizatorem olimpiady jest Wydział Inżynierii lądowej Politechniki Warszawskiej. W okręgu VII rzeszowskim w tegorocznych zawodach wzięło udział 74 uczniów  reprezentujących 19 szkół budowlanych. Zawody przeprowadzone zostały w trybie ścisłego reżimu sanitarnego w dwóch  oddzielnych salach z zastosowaniem zasady DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka). Tematy zawodów okręgowych, tak jak w poprzednich edycjach, przygotował Komitet Główny Olimpiady. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte zgrupowane w dwóch częściach A i B (po 120 minut każda). Wymagały one dobrego opanowania wiedzy z przedmiotów zawodowych, a także umiejętności wykonywania obliczeń matematycznych, logicznego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemów. Zakodowane prace oceniał Zespół Sprawdzający Centralnego Jury rekrutujący się  z nauczycieli akademickich Politechniki Rzeszowskiej: dr inż. Grzegorz Bajorek, prof. PRz,   dr inż. Przemysław Miąsik, dr inż. Janusz Kulpiński i mgr inż. Joanna Krasoń. Sponsorzy tegorocznych zawodów okręgowych to: Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Firmy: Besta, Hartbex,  Inżynieria Rzeszów S.A, Solbet Kolbuszowa i Promost Consulting. Ostateczne wyniki osób zakwalifikowanych do zawodów centralnych zostaną ogłoszone na stronie https://www.olimpiadabudowlana.pl/.