W dniach 4-7 lipca 2019r w Warszawie
odbyło się seminarium kontaktowe eTwinning
„Przedsiębiorczość z eTwinningiem”

Podczas trwającego trzy dni seminarium szkoleniowego przedstawiono nam wszystkie wspaniałe możliwości jakie eTwinning może zaoferować, aby wzbogacić nauczanie i naukę.

Wydarzenie było wyjątkowym sposobem na znalezienie partnera projektu edukacyjnego i rozpoczęcie międzynarodowej współpracy na platformie z inną szkołą w Europie.

Udało się nam znaleźć partnera i zarejestrować projekt pn.: „CEMO – Creative Entrepreneurial Make-Overs”. W tym długofalowym projekcie chcemy połączyć uczniów naszej polskiej szkoły budowlanej z Rzeszowa i uczniów niemieckiej szkoły zawodowej z Hamburga poprzez planowanie i opracowanie remontu lokalnych budynków z prognozą kosztów.

Biorąc udział w projekcie eTwinning mamy nadzieje, że zapewnimy uczniom większe szanse na lepsze wyniki w szkole poprzez poszerzanie ich horyzontów. Ostateczne wyniki w postaci informacyjnego oszacowania kosztów zostaną przedstawione na ogólnodostępnej stronie internetowej, uczniowie wybiorą format prezentacji.

Seminarium było świetną okazją do rozpoczęcia podróży eTwinning, zaangażowania się w planowanie projektów z innymi nauczycielami z różnych krajów oraz uczestniczenie w warsztatach, wspólnych spotkaniach i wymianach doświadczeń.

Uczestnicy seminarium:
mgr Aleksandra Mirowska nauczyciel j. hiszpańskiego