Zawody okręgowe XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych II stopnia w całym  kraju  odbyły się 2 marca 2019 r.  W 12 okręgach  rywalizowali uczniowie technikum wyłonieni podczas eliminacji szkolnych. Głównym organizatorem olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, nad jej poziomem merytorycznym  i   przebiegiem czuwa Komitet Główny. Siedzibą VII Komitetu Okręgowego (rzeszowskiego) jest Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Zawody  w okręgu VII rzeszowskim odbyły się podobnie jak w ubiegłym roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie. Wzięło w nich udział 76 uczniów z 22 szkół średnich województwa podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, którzy rozwiązywali w dwóch częściach zadania otwarte. Zakodowane prace oceniał zespół sprawdzający centralnego Jury zawodów  składający się z nauczycieli akademickich Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

Gospodarze zadbali o dobre warunki do współzawodnictwa młodzieży szkół budowlanych i przyjazną atmosferę podczas spotkania nauczycieli opiekunów uczniów i przybyłych gości – przedstawicieli firm, organizacji i stowarzyszeń budowlanych.

dr Barbara Rusinek

Przewodniczący Komitetu Okręgowego.